ՀՀ ԱԺ  Հայաստան-Լատվիա, Լիտվա, Էստոնիա  բարեկամական խմբի ղեկավար   Անուշ Բեղլոյանը, խմբի անդամներ Նորա Առուստամյանը, Հայկ Կոնջորյանն ու Արկադի Խաչատրյանը հոկտեմբերի 1-ին հանդիպել են Հայաստանում Լիտվայի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե Տոլոչկիենեի հետ:
Անուշ Բեղլոյանը կարեւոր է համարել երկու երկրների միջեւ տնտեսական, քաղաքական, միջխորհրդարանական կապերի զարգացումն ու ընդլայնումը: Նա ընդգծել է տարբեր միջազգային կառույցներում՝ այդ թվում ԵԱՀԿ-ում երկու երկրների պատվիրակությունների համագործակցության կարեւորությունը: Դեսպանն այդ առնչությամբ հայտնել է իր գոհունակությունը, կարեւորել գործակցության շարունակականությունը:  Նա պատրաստակամություն է հայտնել պահպանել ու շարունակել տարիների ընթացքում ձեռքբերված բարեկամական ավանդույթներն, ինչպես նաեւ աջակցել մի շարք ոլորտներում, ՏՏ բնագավառում երկուստեք գործակցությանը:
Բարեկամական խմբի ղեկավարը հյուրերին տեղեկացրել է, որ վերջերս Վիլնյուս այցի ընթացքում ծանոթացել են հանրային գնումների վերահսկողության բնագավառում լիտվական փորձին եւ ցանկություն հայտնել այն ներդնել մեր երկրում: Արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը դրական է արձագանքել:
Քննարկվել են նաեւ միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր. պայմանավորվածություններ  են  ձեռք բերվել առաջիկայում երկուստեք բարեկամական խմբերի հանդիպումների վերաբերյալ: Նշվել է, որ համագործակցությունը լինելու է նպատակային ու շարունակական:

1 октября руководитель группы дружбы Армения – Латвия, Литва, Эстония А.Беглоян, члены группы Н.Арустамян, А.Конджорян и А.Хачатрян встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Литовской Республики в РА Ингой Станите-Толочкиене.
А.Беглоян подчеркнула важность развития и расширения экономических, политических, межпарламентских связей между двумя странами. Она особо выделила сотрудничество делегаций РА и Литвы в международных структурах, в том числе в ОБСЕ. Посол в свою очередь подчеркнула необходимость продолжения армяно-литовского взаимодействия. Она выразила готовность сохранять и продолжать выработанные за годы дружественные традиции, а также содействовать сотрудничеству двух стран в ряде сфер, в частности информационных технологий.
Руководитель группы дружбы проинформировала гостей, что в ходе недавнего визита в Вильнюс ознакомилась с литовским опытом контроля общественных закупок и выразила пожелание внедрить его в Армении. Идея была позитивно воспринята послом Литвы.
Обсуждены были также вопросы развития межпарламентских связей – достигнуты договоренности о предстоящих встречах групп дружбы. Отмечено, что сотрудничество будет целенаправленным и последовательным.